Aktyvus fizinis judėjimas. Padėk sau. Sporto klubas OAZIS Šilutė

Mes visi gerai žinome, kad fiziškai aktyvus gyvenimo būdas ir gera savijauta turi tam tikras sąsajas. Aktyvūs ir sportiški žmonės gyvena ilgiau ir rečiau serga, tuo tarpu kai nesportuojantys ir dažniau sėdimą gyvenimo būdą gyvenantys žmonės ankščiau suserga lėtinėmis ligomis ir miršta, būdami jaunesnio amžiaus.

Pasaulinės Sveikatos Organizacijos ekspertai nerimauja dėl problemų susijusių su viršsvoriu, tačiau moksliniai duomenys rodo, kad gyvenimas pasižymintis mažu aktyvumu– didesnis rizikos faktorius. Faktiškai, jeigu fizinis aktyvumas būtų vaistas – jis būtų pats veiksmingiausias, iš visų gydytoju paskirtų vaistų.

Taip buvo įkurtas naujas judėjimas – Exercise is Medicise (EIM), t.y. „pratimas kaip vaistas“. Visame pasaulyje gydytojams rekomenduojama įtraukti į gydymo procesą tam tikrą fizinį krūvį – dažniausiai tai 30 min ėjimas, 5 ar daugiau dienų per savaitę. Tai paprastas veiksmingas receptas. Tuo labiau, intensyvūs ir įvairove pasižymintys pratimai gerina gyvenimo kokybę bei padeda kovoti su senėjimu.

Žmonėms sergantiems diabetu, širdies ligomis bei hipertonija rekomenduojama rimčiau pažvelgti į fizinio aktyvumo naudą